ESET pre Ukrajinu

Zatiaľ ste spolu darovali
5 981

Na Ukrajine vypukla vojna. Tisíce ľudí utekajú z krajiny a smerujú na západ. Mnohí budú hľadať útočisko v Poľsku a na Slovensku. Potrebujú našu okamžitú pomoc.

Neistota na Ukrajine teraz vyvrcholila priamym útokom Ruska na Ukrajinu. Spôsobilo to, že mnohí ľudia utekajú v strachu o svoj život. Podľa správ z médií smerujú na západ tisíce utečencov. Najmä ženy a deti, pretože muži sú povolaní brániť krajinu. Mnohí sú traumatizovaní a prichádzajú len so základnými potrebami. Očakávame, že v najbližších dňoch z Ukrajiny odídu masy ľudí.

Ako s Nadáciou Integra pomáhame:

Nadácia Integra pomáha na Ukrajine, v Poľsku a na Slovensku.

-      Na Ukrajine sme pomohli zriadiť dočasné útočisko neďaleko Kyjeva určené ľuďom, ktorí opúšťajú krajinu prevažne z východu. Sme v kontakte s ľuďmi v rôznych častiach Ukrajiny.
-      V Poľsku, kam pred pár dňami pricestovali prví ľudia z Ukrajiny, zabezpečujeme ubytovanie a stravovanie v spolupráci s partnerom Mission to the East Poland.
-      Sme v kontakte s partnermi z cirkví a neziskových organizácií, s ktorými hľadáme možnosti, ako pomôcť ľuďom utekajúcim z Ukrajiny prísť na Slovensko.
-      S medzinárodnou Alianciou Integral, ktorej sme súčasťou sme v komunikácii a s ďalšími troma členmi pripravujeme spustenie projektov humanitárnej pomoci priamo na Ukrajine.

Spolu s našimi partnermi na Ukrajine, Slovensku a Poľsku robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ľuďom vo vojne zmiernili utrpenie.

Ďakujeme, že sa pridáte k pomoci ľuďom na Ukrajine.